PROGRAM DE ACTIVITATE AL CABINETELOR DE SPECIALITATE 
DIN AMBUALTORIU LUNA IANUARIE 2011
SPECIALITATE INTERNE 
CAB. 40 INTERNE  
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Homeag Maria 07.00-10.30 14.00 - 17.30 10.30-14.00 17.30 - 21.00 07.00-10.30
Dr. Enescu Aurelia 10.30-14.00 17.30 - 21.00 07.00-10.30 14.00 - 17.30 10.30-14.00
Dr. Rada Camelia 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
CAB. 20 INTERNE I 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Ciurea Paulina 07.00 - 08.00 07.00 - 08.00 07.00 - 08.00 07.00 - 08.00 07.00 - 08.00
Prof. univ. dr. Rogoveanu I. 15.00-16.00 15.00-16.00 15.00-16.00 15.00-16.00 15.00-16.00
Dr. Popescu Claudia 08.00 - 15.00 08.00 - 15.00 08.00 - 15.00 08.00 - 15.00 08.00 - 15.00
Dr. Iordache Sevastita 16.00 - 18.30 18.30-21.00 16.00 - 18.30 18.30-21.00 16.00 - 18.30
Dr. Sandulescu Larisa 18.30-21.00 16.00 - 18.30 18.30-21.00 16.00 - 18.30 18.30-21.00
CAB. 19 INTERNE II  
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Carp Delora 15.00-21.00 07.00-13.00 07.00-13.00 15.00-21.00 15.00-21.00
          07/21.01
          07.00-13.00
          14/28.01
Dr. Halasiu Ana 07.00-13.00 15.00-21.00 15.00-21.00 07.00-13.00 07.00-13.00
          07/21.01
          15.00-21.00
          14/28.01
Dr.Stanciu Ecaterina 13.00-15.00 13.00-15.00 13.00-15.00 13.00-15.00 13.00-15.00
SPECIALITATE CARDIOLOGIE 
CAB.  CARDIOLOGIE
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Vilceanu Ovidiu 14.00-21.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00
Dr. Tudorascu Petrisor 07.00-14.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
SPECIALITATE  GERIATRIE
CAB.GERIATRIE
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr.Ionescu Elena 14.00-17.30 07.00-10.30 14.00-17.30 07.00-10.30 14.00-17.30
SPECIALITATE DERMATOLOGIE 
DERMATOLOGIE 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Tita Mihaela 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 14.00-21.00
          07/21.01
          07.00-14.00
          14/28.01
Dr. Predoi Luminita 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 07.00-14.00
          07/21.01
          14.00-21.00
          14/28.01
SPECIALITATE NEUROLOGIE 
CAB. NEUROLOGIE I 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Calugaru Lidia 14.00 - 20.00 08.00 - 14.00 14.00 - 20.00 08.00 - 14.00 08.00 - 14.00
Dr. Enache Cornelia 08.00 - 14.00 14.00 - 20.00 08.00 - 14.00 14.00 - 20.00 14.00 - 20.00
CAB. NEUROLOGIE II
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Pătru Liliana 08.00-14.00 14.00-20.00 08.00-14.00 14.00-20.00 14.00-20.00
SPECIALITATE ENDOCRINOLOGIE 
CAB. ENDOCRINOLOGIE  
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr.Bistriceanu Marian 07.00-09.00        
Dr. Pavel Oana 14.00-17.30 12.30 - 14.00 14.00-17.30 10.30-14.00 14.00-17.30
Dr. Cerga Areta   10.30-12.30      
Dr.Busuioc Cristina 17.30-21.00 07.00-10.30 17.30-21.00 07.00-10.30 17.30-21.00
Dr.Comisel Sorina 09.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00
In per. 01.01. - 07.01.2011 prof. univ. dr. Bistriceanu M., Dr. Pavel Oana si dr. Busuioc C. sunt in CO.
SPECIALITATE ORTOPEDIE 
CAB. ORTOPEDIE I (cab. 28)    
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Adam Dragoş   07.00 -13.00   13.00-18.00  
    11/18/25.01   13/20/27.01  
Dr. Niculescu Dan       09.30-13.00  
           
Dr. Ghivercea Vasile 07.00 -13.00   13.00-18.00    
           
Dr. Tufa Daniel 13.00-18.00       09.30 - 13.00
Dr.Dita Razvan         13.00 - 16.30
Dr. Anghel Cela       07.00-09.30 07.00-09.30
Dr. Ianosek Tedi     07.00 -13.00    
Dr. Marcusanu Victor   13.00-18.00      
CAB. ORTOPEDIE II (cab. 29) 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Arsene Marius 07.00-13.00       13.00 - 18.00
          07/28.01
Dr. Rusu Dan       07.00-09.30 13.00 - 18.00
          14/21.01
Dr. Boborelu Cristian   07.00-12.30   13.00 - 18.00  
Dr. Grecu Dan   12.30-16.00      
Dr. Anusca Dan       09.30-13.00  
Dr. Marcusanu Victor         07.00-13.00
Dr. Didu Sorin 13.00-18.00   13.00 - 18.00    
Dr. Tarnita Dan     09.30-13.00    
Dr.Dita Razvan   16.00-18.00      
Dr. Anghel Cela     07.00-09.30    
SPECIALITATE ORL COPII + ADULTI
CAB. O.R.L. COPII  - val. īn per. 03.01. - 07.01.2011  / 17.01. - 21.01.2011
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Diaconescu Daniela 14.00-21.00   14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
Dr.Bogdan Fanuta   07.00-14.00     07.00-14.00
Dr.Dina Monica 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00  
CAB. O.R.L. COPII  - val. īn per. 10.01. - 14.01.2011  /  24.01. - 31.01.2011  
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Diaconescu Daniela 14.00-21.00   14.00-21.00 07.00-14.00 07.00-14.00
Dr.Bogdan Fanuta   07.00-14.00     14.00-21.00
Dr.Dina Monica 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00  
CAB. PROTEZARE AUDITIVĂ
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Totolin Mariana 12.00-19.00 07.00-14.00 12.00-19.00 07.00-14.00 07.00-14.00
CAB.ORL-FONIATRIE 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Tanase Dumitru 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00
CAB. O.R.L. ADULŢI  in per. 03.01.- 07.01.2011
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr.Ionita Iulica 07.00-14.00        
Dr.Anghelina Florin   07.00-10.30 07.00-10.30    
Dr. Ciolofan Sorin          
Dr. Osman Ionel       07.00-14.00  
Dr. Osman Georgeta   10.30 - 18.30   14.00-21.00 14.00-21.00
Dr.Boborelu Gabriela 14.00-21.00   10.30 - 18.30   07.00-14.00
CAB. O.R.L. ADULŢI  in per. 10.01. - 14.01.2011
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr.Ionita Iulica 07.00-14.00        
Dr.Anghelina Florin   07.00-10.30 10.30-14.00    
Dr. Ciolofan Sorin   10.30-14.00 07.00-10.30    
Dr. Osman Ionel       07.00-14.00  
Dr. Osman Georgeta   14.00-21.00   14.00-21.00 07.00-14.00
Dr.Boborelu Gabriela 14.00-21.00   14.00-21.00   14.00-21.00
CAB. O.R.L. ADULŢI  in per. 17.01 - 31.01.2011
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr.Ionita Iulica 07.00-14.00        
Dr.Anghelina Florin   07.00-10.30 10.30-14.00    
Dr. Ciolofan Sorin   10.30-14.00 07.00-10.30    
Dr. Osman Ionel       07.00-14.00  
Dr. Osman Georgeta   14.00-21.00   14.00-21.00 14.00-21.00
Dr.Boborelu Gabriela 14.00-21.00   14.00-21.00   07.00-14.00
SPECIALITATE CHIRURGIE GENERALA
CAB. CHIRURGIE I 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Prof. dr. Nemes Raducu 08.00-11.00        
Dr. Rotaru Adrian   14.00 - 16.00 14.00 - 16.00    
Dr.Ghitu Daniel 07.00 - 08.00 16.00-21.00 07.00 - 08.00 14.00 - 21.00 07.00 - 08.00
  11.00-14.00   10.00 - 14.00   13.00 - 14.00
Dr. Margaritescu Dragos     08.00 - 10.00    
Dr.Sandulescu Sarmis       10.00 - 12.00  
Dr. Marinescu Daniela         11.00 - 13.00
Dr. Cirtu Dan   08.00 - 10.00      
Dr. Bratiloveanu Ctin   10.00 - 12.00      
Dr. Vilcea Vasile         08.00-11.00
Dr. Mazilu Georgeta 14.00 - 21.00 07.00 - 08.00 16.00 - 21.00 07.00 - 08.00 14.00 - 21.00
    12.00 - 14.00   12.00 - 14.00  
Dr. Cioara Florin       08.00 - 10.00  
CAB. CHIRURGIE II
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Paraliov Toma 08.00-10.00        
Dr.Cheie Mihaela   07.00-10.00      
Dr. Mesina Cristian   10.00-14.00   10.00-14.00  
Dr. Dinca Ileana     07.00-10.00   07.00-10.00
Prof. dr. Vasile Ion 07.00-08.00        
Dr. Mirea Cecil-Sorin 10.00-14.00     07.00-10.00  
Dr.Radu Victor     10.00-14.00   10.00-14.00
CAB.CHIRURGIE III 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Anca Ruxanda 10.00-11.00        
Dr. Parscoveanu Mircea     08.00-11.00    
Dr. Munteanu Marian 07.00-08.00 07.00-08.00 07.00-08.00 07.00-08.00 07.00-08.00
Dr. Dina Stefan 11.00-14.00        
Dr. Pogoran Nicoleta       11.00-14.00  
Dr. Manescu Paul   11.00-14.00   08.00-11.00  
Dr. Vasile Liviu  08.00-10.00 08.00-11.00     11.00-14.00
Dr.Raduletu Mihaela     11.00-14.00   08.00-11.00
SPECIALITATE ALERGOLOGIE
CAB. ALERGOLOGIE 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Voiculescu Mihaela 14.00-21.00 07.00-14.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00
Dr. Oprica-Rusoiu Cristina 07.00-14.00 14.00-21.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
SPECIALITATE CHIRURGIE PLASTICA
CAB. CHIRURGIE PLASTICĂ 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
           
Dr. Anghel Savciu Rumi  10.00-13.00 10.00-13.00 10.00-13.00 10.00-13.00 10.00-13.00
Dr. Pārvănescu Horia 08.00-09.00 08.00-09.00 08.00-09.00 08.00-09.00 08.00-09.00
Dr.Ciurea Marius Eugen 09.00-10.00 09.00-10.00 09.00-10.00 09.00-10.00 09.00-10.00
SPECIALITATE OFTALMOLOGIE ADULTI + COPII
CABINET I 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. State Anca     13.00-20.00 13.00-20.00 13.00-20.00
Dr. Petria Irina 14.00-17.30 14.00-17.30 07.00-10.30 08.00-11.30 09.00 - 12.30
Dr. Damian Carmen   07.00-14.00      
Dr. Stefanescu Alin       11.30-13.00  
Dr. Manescu Rodica 07.00-10.30        
Dr.Barascu Doina 10.30-14.00        
CABINET II 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Nicolcescu Andreea 14.00-17.30 10.30 - 16.30     14.00-17.30
Dr. Crăiţoiu Stefania 07.00-10.30 17.30 - 21.00 14.00-17.30 17.30 - 21.00 07.00-10.30
Dr. Preda Mirela     07.00-14.00    
Dr. Olaru Cristian 10.30-14.00 07.00-10.30   14.00-17.30 10.30-14.00
Dr. Davidescu Livia       07.00-14.00  
SPECIALITATE OFTALMOLOGIE COPII 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Vitan-Cojocaru Gabriela 07.00-14.00 14.00 - 21.00 07.00-11.00 07.00-14.00 07.00-14.00
SPECIALITATE PEDIATRIE   
CAB. PEDIATRIE I  
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Pintilie Erina 07.00-14.00 13.00-20.00 07.00-14.00 13.00-20.00 07.00-14.00
Dr.Marinau Laura 14.00-17.30 08.00-11.30 14.00-17.30 08.00-11.30 14.00-17.30
Dr. Puiu Ileana   11.300-13.00     17.30 - 19.30
Exceptie: 04.01. dr. Pintilie prog. 07.00 - 14.00  / dr. Marinau prog. 14.00 - 17.30
Exceptie: 31.01. dr. Marinau prog. 08.00 - 11.30  / dr. Pintilie prog. 13.00 - 20.00
Exceptie: 04.01. dr. Puiu Ileana nu are program
CAB. PEDIATRIE II  
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Constantin Rodica 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
Dr. Grozavu Manuela 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00
SPECIALITATE ONCOLOGIE   
CAB. ONCOLOGIE
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Pirvulescu Luiza 09.30-11.30 07.30-09.30 09.30-11.30 07.30-09.30  
Dr. Stancu Irina 11.30-16.30 11.30-16.30 11.30-16.30 11.30-16.30 07.30-13.30
Dr. Visan Patricia 07.30 - 09.30 09.30-11.30 07.30 - 09.30 09.30-11.30  
SPECIALITATE UROLOGIE  
CAB. UROLOGIE
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Asist.Dr. Riza Liviu 09.00-11.00 09.00-11.00 09.00-11.00 09.00-11.00 09.00-11.00
Dr. Nedelcuta Cristian 07.00-09.00   16.00 - 21.00 16.00 - 21.00 14.00-16.00
  14.00 - 16.00        
Dr. Mitroi George 11.00-14.00   07.00-09.00    
Dr. Ciovica Viorel   11.00-16.00 14.00 - 16.00    
Dr. Dragoescu Octavian 16.00 - 21.00 16.00 - 21.00   14.00 - 16.00 16.00 - 21.00
Dr. Badi Sabin     11.00-14.00 07.00-09.00  
Dr. Panus Andrei       11.00-14.00 07.00-09.00
Conf. univ.Dr. Tomescu Paul   07.00-09.00     11.00-14.00
SPECIALITATE GINECOLOGIE  
CAB. GINECOLOGIE 
Data               Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Kamal Ayed 07.00-14.00        
Dr. Cristian Vaduva 14.00-21.00        
Dr.Cornitescu Florin   07.00-14.00      
Dr.Paun Mariana   14.00-21.00      
Dr.Vaduva Cristian     07.00-14.00    
Dr. Kamal Ayed     14.00-21.00    
Dr.Pana Razvan       07.00-14.00  
Dr.Paun Mariana       14.00-21.00  
Dr. Vasile Mihaela         07.00-14.00
Dr. Goga Marcela         14.00-21.00
Dr. Tica Oana 07.00-14.00        
Dr.Anghel Loredana 14.00-21.00        
Dr.Popa-Ing. Mirela   07.00-14.00      
 Dr.Bitia Felicia   14.00-21.00      
Dr.Munteanu Mihai     07.00-14.00    
Dr.Tanase Florentina     14.00-21.00    
 Dr.Bitia Felicia       07.00-14.00  
Dr. Handabureac Alex.       14.00-21.00  
Dr. Gheorman Valeriu         07.00-14.00
Dr. Comanescu Alexandru         14.00-21.00
Dr. Handabureac Alex. 07.00-14.00        
Dr. Blendea Daniela 14.00-21.00        
Dr. Bugeac Valentin   07.00-14.00      
Dr. Tica Oana   14.00-21.00      
Dr. Goga Marcela     07.00-14.00    
Dr. Braila Anca     14.00-21.00    
Dr.Radu Nicon       07.00-14.00  
Dr.Munteanu Mihai       14.00-21.00  
 Dr. Ebanca Elena         07.00-14.00
Dr. Vasile Mihaela         14.00-21.00
Dr.Tanase Florentina 07.00-14.00        
Dr.Anghel Loredana 14.00-21.00        
Dr. Blendea Daniela   07.00-14.00      
 Dr.Bitia Felicia   14.00-21.00      
Dr.Neamtu Radu     07.00-14.00    
Dr.Pana Razvan     14.00-21.00    
Dr.Vaduva Cristian       07.00-14.00  
Dr.Popa-Ing. Mirela       14.00-21.00  
Dr. Comanescu Alexandru         07.00-14.00
Dr.Radu Nicon         14.00-21.00
Dr. Braila Anca 07.00-14.00        
 Dr. Ebanca Elena 14.00-21.00        
SPECILAITATEA CHIRURGIE-ORTOPEDIE PEDIATRICA
CAB. CHIRURGIE-ORTOPEDIE PEDIATRICA 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Ciobanu Ovidiu 07.00 - 08.00 07.00 - 08.00 07.00 - 08.00 07.00 - 08.00 07.00 - 08.00
  11.00 - 14.00   13.00 - 14.00    
Dr. Cīrstoiu Eleodor   14.00 - 21.00 08.00 - 13.00    
Dr. Kamel Jamal 14.00 - 21.00       08.00 - 13.00
Prof. Dr. Sabetay Cornel 08.00-11.00 12.00-14.00 14.00 - 21.00 13.00-14.00  
           
Dr. Stoica Alin   08.00-12.00   14.00 - 21.00 13.00 - 14.00
Dr. Zavate Andrei       08.00 - 13.00 14.00 - 21.00
SPECIALITATE DIABET
CAB. DIABET I (34)  
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Popescu Daniela 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00
Dr.Vanghelie Luminita 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
CAB. DIABET I (21) 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Braicu Daniela 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 07.00-14.00 14.00-21.00
Dr. Vladu Delia 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 14.00-21.00 07.00-14.00
CAB. DIABET III (33)
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Girgavu Sigina 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 07.00-14.00
SPECIALITATE PSIHIATRIE 
 CAB. PSIHIATRIE 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Matei Codruţa 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 prin rotatie
Vineri  07 / 21.01.2011 prog. 07.00 - 14.00
Vineri  14 / 28.01.2011 prog. 14.00 - 21.00
SPECIALITATE NEUROCHIRURGIE 
CAB. NEUROCHIRURGIE 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Vasilovici Radian 08.00-10.00 13.00-15.00 10.00-12.00 13.00-15.00 08.00-11.00
Dr. Margaritescu Otilia 12.00-15.00 11.00-13.00 12.00-15.00 11.00-13.00 11.00-13.00
Dr. Gavrila Denisa 10.00-12.00 08.00-11.00 08.00-10.00 08.00-11.00 13.00-15.00
CAB. FIZIOTERAPIE
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Nicolae Delia 07.00-13.00 09.00-15.00 10.00-16.00 10.00-16.00 10.00-16.00
Dr.Raca Gheorghe 16.00-19.00   07.00 - 10.00    
Dr.Cherata Ioan   15.00-20.00 16.00-20.00 16.00-20.00  
Dr. Dana Matei 13.00-16.00 07.00-09.00   07.00-10.00 07.00-10.00
 PROGRAM DE ACTIVITATE AL CABINETELOR DE SPECIALITATE 
 ACT ADITIONAL LA CONTRACT SPITAL LUNA IANUARIE  2011
SPECIALITATEA NEFROLOGIE
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Prof. Dr. Mota Eugen     12.00 - 14.00    
Dr. Grauntanu Corina   12.00 - 14.00   10.30 - 14.00 07.00 - 10.30
Dr. Zaharie Sorin 07.00 - 10.00 10.00 - 12.00 10.00 - 12.00    
Dr. Cana-Ruiu Daniela 10.00 - 14.00 07.00 - 10.00 07.00 - 10.00 07.00 - 10.30 10.30 - 14.00
CAB.CHIRURGIE TORACICA 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Dobrinescu Adrian 11.00 - 12.00 11.00 - 12.00 11.00 - 12.00 11.00 - 12.00 11.00 - 12.00
Dr. Mindrila Ion 10.00 - 11.00 10.00 - 11.00 10.00 - 11.00 10.00 - 11.00 10.00 - 11.00
Dr.Demetrian Alin 12.00 - 13.00 12.00 - 13.00 12.00 - 13.00 12.00 - 13.00 12.00 - 13.00