PROGRAM DE ACTIVITATE PE CABINETE
CLINICE-NOIEMBRIE  2008
CAB. 40 INTERNE  
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Homeag Maria 07.00-10.30 14.00-17.30 10.30-14.00 17.30-21.00 07.00-10.30
Dr. Enescu Aurelia 10.30-14.00 17.30-21.00 07.00-10.30 14.00-17.30 10.30-14.00
Dr. Rada Camelia 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
CAB. GERIATRIE + CARDIOLOGIE
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Barbulescu Pusa  07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00
Dr. Vilceanu Ovidiu 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
CAB. 20 INTERNE I
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Prof. univ. dr. Ciurea Paulina   07.00-08.00   07.00-08.00  
Prof. univ. dr. Rogoveanu I. 07.00-08.00       07.00-08.00
Dr. Popescu Claudia 08.00-15.00 08.00-15.00 08.00-15.00 08.00-15.00 08.00-15.00
Dr. Sandulescu Daniela Larisa 16.00-19.30 16.00-19.30 15.00-18.30 16.00-19.30 16.00-19.30
Dr. Iordache Sevastita 15.00-16.00        
Dr. Genunche Amalia   15.00-16.00      
Dr. Vere Cristin       15.00-16.00  
Dr. Neagoe Daniela         15.00-16.00
Dr. Bezna Marinela     07.00-08.00    
CAB. 19 INTERNE II  
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Carp Delora 07.00-13.00 07.00-13.00 07.00-13.00 07.00-13.00 07.00-13.00
  03 nov.     06/nov. 07/21/ nov.
Dr. Carp Delora 15.00-21.00     15.00-21.00 15.00-21.00
  10/17/24/ nov.     13/20/27/ nov 14/28/ nov.
Dr. Halasiu Ana 07.00-13.00 15.00-21.00 15.00-21.00 07.00-13.00 07.00-13.00
  10/17/24/ nov. 11/18/25/ nov 12/19/26/ nov. 27 nov. 14/28/ nov.
Dr. Halasiu Ana       07.00-12.00 15.00-21.00
        13/20/ nov. 07/21/ nov.
Dr. Marginean Cristina 13.00-15.00        
  03/10/17/ nov.        
Dr. Mitrut Paul   13.00-15.00      
    04/18/ nov.      
Dr. Iovanescu Liviu       13.30-15.00 13.00-15.00
        20 nov. 28 nov.
Dr. Zaharie Sorin   13.00-15.00     13.00-15.00
    25.nov     07/14/nov.
Dr. Pārvulescu Daniela       13.00-15.00  
        06/27 nov  
Dr.Stanciu Ecaterina 13.00-15.00     13.30-15.00 13.00-15.00
  24.nov     13 nov. 21 nov.
Dr. Biciusca Viorel     13.00-15.00    
      05/12/19 nov.    
Dr.Georgescu Claudia       12.00-13.30  
        13/20/ nov  
Dr. Fortofoiu Catalin   13.00-15.00 13.00-15.00    
    11 nov. 26 nov.    
DERMATOLOGIE-VALABIL IN PER. 03.11-07.11.2008
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Predoi Luminita 07.00-14.00 07.00-14.00 07.00-14.00 07.00-14.00 07.00-14.00
Dr. Florea Ion 14.00-21.00        
Dr. Cristovici Florentina   14.00-21.00      
Dr. Toma Dan     14.00-21.00    
Dr. Patrascu Virgil       14.00-21.00  
Dr. Ianosi Simona         14.00-21.00
DERMATOLOGIE-VALABIL IN PER. 10.11-28.11.2008 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Predoi Luminita 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 07.00-14.00
Tita Mihaela 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 14.00-21.00
CAB. PROTEZARE AUDITIVĂ
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Totolin Mariana 12.00-19.00 07.00-14.00 12.00-19.00 07.00-14.00 07.00-14.00
CAB. NEUROLOGIE I 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Calugaru Lidia 14.00-19.00 09.00-14.00 14.00-19.00 09.00-14.00 09.00-14.00
Dr. Enache Cornelia  09.00-14.00 14.00-19.00 09.00-14.00 14.00-19.00 14.00-19.00
CAB. NEUROLOGIE II + CAB. DIABET
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Pătru Liliana 07.00-09.00 14.00-19.00 07.00-09.00 14.00-19.00 07.00-09.00
  11.00-14.00   11.00-14.00   11.00-14.00
Dr. Gīrgavu Sigina Rodica 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
           
CAB. ENDOCRINOLOGIE 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Comisel Sorina 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00
Dr. Busuioc Cristina 17.30-21.00 07.00-10.30 17.30-21.00 07.00-10.30 17.30-21.00
Dr. Pavel Oana 14.00-17.30 12.30-14.00 14.00-17.30 10.30-14.00 14.00-17.30
Dr. Crega Areta   10.30-12.30      
CAB. ORTOPEDIE I (cab. 29)
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Adam Dragoş 13.00-17.00 08.00-13.00   08.00-11.00  
Dr. Ghivercea Vasile 08.00 -13.00   13.00-17.00   08.00-13.00
Dr. Ianosek Tedi   14.00-16.00 08.00-13.00    
Dr. Niculescu Dragos       11.00-17.00  
Dr. Tufa Daniel         14.00-16.00
CAB. ORTOPEDIE II (cab. 28)
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Arsene Marius 08.00-13.00       13.00-17.00
          07/21 nov.
Dr. Rusu Dan         13.00-17.00
          14/28  nov.
Dr. Boborelu Cristian   08.00-12.00   13.00-17.00  
Dr. Grecu Dan   12.00-17.00      
Dr. Tufa Daniel 14.00-17.00        
Dr. Anusca Dan       08.00-13.00  
Dr. Marcusanu Victor         08.00-13.00
Dr. Didu Sorin     13.00-17.00    
Dr. Tarnita Dan     08.00-13.00    
CAB. CHIRURGIE II-III 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Prof. dr. Vasile Ion 08.00-10.00        
Dr. Pogoran Nicoleta       10.00-12.00  
Dr. Paraliov Toma 10.00-12.00        
Dr. Parscoveanu M         12.00-15.00
Dr. Dina Ştefan 12.00-15.00        
Dr. Mesina C     10.00-12.00    
Dr. Pasalega Marin     08.00-10.00    
Dr Florea Mihai       12.00-15.00  
Dr. Anca Ruxanda       08.00-10.00  
Dr. Cheie Mihaela   14.00-15.00      
Dr. Dinca Ileana         10.00-12.00
Dr. Manescu Paul   08.00-12.00      
Dr.Vilcea Danut   12.00-14.00      
Prof. dr. Calota Firmilian         08.00-10.00
Dr. Vasile Liviu     12.00-15.00    
ORL-FONIATRIE
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Tanase Dumitru 07.00-14.00 07.00-14.00 07.00-14.00 07.00-14.00 07.00-14.00
CAB. O.R.L. ADULŢI  SAPTAMANA 03.11-14.11.2008
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Ionita Iulica     08.00-11.00    
Dr. Osman Ionel       08.00-11.00  
Dr. Anghelina Florin         08.00-11.00
Dr. Osman Georgeta   11.00-17.00   11.00-17.00  
Dr. Boborelu Gabriela 11.00-17.00   11.00-17.00   11.00-15.00
Dr. Cioroianu Luminita   08.00-11.00      
Dr. Mitroi Mihaela 08.00-10.00        
CAB. O.R.L. ADULŢI SAPTAMANA 17.11-28.11.2008
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Mitroi Mihaela 08.00-10.00        
Dr. Cioroianu Luminita   08.00-11.00      
Dr. Osman Ionel       08.00-11.00  
Dr. Anghelina Florin         08.00-11.00
Dr. Osman Georgeta   11.00-17.00   11.00-17.00  
Dr. Ionita Iulica          
Dr. Boborelu Gabriela 10.00-17.00   08.00-15.00   11.00-15.00
CAB. O.R.L. COPII 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Diaconescu Daniela 07.00-14.00   07.00-14.00 07.00-14.00 07.00-14.00
Dr.Dina Monica   07.00-14.00      
CAB. CHIRURGIE I 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Prof. dr. Nemes Raducu 08.00-10.00        
Dr. Surlin Valeriu 10.00-12.00        
Dr. Săndulescu Sarmis       10.00-12.00  
Dr. Ghitu Daniel 07.00-08.00 14.00-21.00 07.00-08.00 14.00-21.00 07.00-08.00
  12.00-14.00   12.00-14.00   11.00-14.00
Dr. Mazilu Georgeta 14.00-21.00 07.00-08.00 14.00-21.00 07.00-08.00 14.00-21.00
    11.00-14.00   12.00-14.00  
Dr. Cirtu Dan   08.00-11.00      
Dr. Margaritescu Dragos     08.00 -10.00    
Dr. Rotaru Adrian     10.00-12.00    
Dr. Cioara       08.00-10.00  
Dr. Vilcea Vasile         08.00-11.00
CHIRURGIE BMF 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Fronie Adrian   07.00-14.00     07.00-14.00
Dr. Munteanu Cristina       07.00-14.00  
Dr. Camen Adrian 07.00-14.00   07.00-14.00    
CAB. 46 NEFROLOGIE
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Cana-Ruiu Daniela 07.00-10.30 10.30-14.00 07.00-09.30 10.30-14.00 07.00-10.30
Prof. Dr. Mota Eugen     12.00-14.00    
Dr. Grauntanu Corina 10.30-14.00 07.00-10.30 09.30-12.00 07.00-10.30 10.30-14.00
CAB. ALERGOLOGIE 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Voiculescu Mihaela 14.00-21.00 07.00-14.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00
Dr. Oprica-Rusoiu Cristina 07.00-14.00 14.00-21.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
CAB. CHIRURGIE PLASTICĂ 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Anghel Savciu Rumi    09.00-15.00 09.00-12.00    
Dr. Zamfirescu Virgil 07.00-14.00   12.00-15.00 09.00-15.00 09.00-15.00
Dr. Pārvănescu Horia   08.00-09.00 08.00-09.00 08.00-09.00 08.00-09.00
CAB. OFTALMOLOGIE-ADULŢI
CABINET I 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. State Anca     13.00-20.00 13.00-20.00 13.00-20.00
          07/14 nov.
Dr. Petria Irina 14.00-17.30 14.30-17.30 07.00-10.30 08.00-11.30 08.00-11.30
Dr. Damian Carmen   07.00-14.00      
Dr. Stefanescu Alin       11.30-13.00  
Dr. Mocanu Carmen         07.00-08.00
Dr. Manescu Rodica 07.00-10.30        
Dr.Barascu Doina 10.30-14.00        
CABINET II
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Nicolcescu Andreea 10.30-17.30 10.30-17.30     14.00-17.30
Dr. Crăiţoiu Stefania 07.00-10.30   14.00-17.30 14.00-17.30 07.00-10.30
Dr. Preda Mirela     07.00-14.00      
Dr. Olaru Cristian   07.00-10.30   17.30-21.00 10.30-14.00
Dr. Davidescu Livia          07.00-14.00    
CAB. PEDIATRIE I 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Pintilie Erina 07.00-14.00 14.00-21.00 14.00-21.00 14.00-21.00 07.00-14.00
Dr. Moisa Laura 14.00-21.00 07.00-14.00 07.00-14.00 07.00-14.00 14.00-21.00
CAB. PEDIATRIE II
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Constantin Rodica 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
Dr. Grozavu Manuela 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00
CAB. OFTALMOLOGIE COPII
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Vitan-Cojocaru Gabriela 07.00-14.00 13.00-20.00 07.00-11.00 07.00-14.00 07.00-14.00
CAB. ONCOLOGIE -valabil in per. 03.11.-14.11.2008 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Lungulescu Dan   07.30-10.00      
Dr. Stancu Irina  10.00-16.00 10.00-16.00 07.30-13.30 07.30-13.30 07.30-13.30
Dr. Schenker Michael 07.30-10.00        
CAB. ONCOLOGIE -valabil in per.  17.11.-28.11.2008
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Pirvulescu Luiza 07.30-10.00        
Dr. Lungulescu Dan   07.30-10.00      
Dr. Stancu Irina 10.00-16.00 10.00-16.00 09.30-15.30 07.30-13.30 07.30-13.30
Dr. Schenker Michael     07.30-09.30    
CAB. UROLOGIE
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Asist.Dr. Riza Liviu 07.00-09.00 09.00-11.00 09.00-11.00   09.00-11.00
Dr. Nedelcuta Cristian 09.00-11.00 14.00-16.00 14.00-16.00   07.00-09.00
          14.00-21.00
Dr. Mitroi George 11.00-14.00   07.00-09.00    
  16.00-21.00        
Dr. Ciovica Viorel 14.00-16.00 11.00-14.00 16.00-21.00 14.00-16.00  
Dr. Badi Sabin     11.00-14.00 07.00-09.00  
Dr. Panus Andrei       09.00-14.00  
        16.00-21.00  
Conf. univ.Dr. Tomescu Paul 07.00-09.00     11.00-14.00
    16.00-21.00      
CAB. GINECOLOGIE I
Data               Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
3;Dr.Handabureac Alex. 07.00-14.00        
3;Dr.Blendea Daniela 14.00-21.00        
4;Dr.Tudorache Stefania   07.00-14.00      
4;Dr. Paun Maria   14.00-21.00      
5;Dr. Ayed Kamal     07.00-14.00    
5;Dr.Bitia Felicia     14.00-21.00    
6;Dr.Cornitescu Florin       07.00-14.00  
6;Dr.Petcu Gloria       14.00-21.00  
7;Dr.Ebanca Elena         07.00-14.00
7;Dr.Dr.Anca Braila         14.00-21.00
10;Dr. Neamtu Lucian 07.00-14.00        
10;Dr. Gheorman Valeriu 14.00-21.00        
11;Dr.Popa Ingineru Mirela   07.00-14.00      
11;Dr..Bitia Felicia   14.00-21.00      
12;Dr.Anghel Loredana     07.00-14.00    
12;Dr.Tanase Florentina     14.00-21.00    
13;Dr.Vasile Mihaela       07.00-14.00  
13;Dr.Handabureac Alex.       14.00-21.00  
14;Dr. Gheorman Valeriu         07.00-14.00
14;Dr.Anghel Loredana         14.00-21.00
17;Dr. Popa Ingineru Mirela 07.00-14.00        
17;Dr.Ayed Kamal 14.00-21.00        
18;Dr.Radu Nicon   07.00-14.00      
18;Dr.Tica Oana   14.00-21.00      
19;Dr.Bitia Felicia     07.00-14.00    
19;Dr.Vasile Mihaela     14.00-21.00    
20;Dr.Cornitescu Florin       07.00-14.00  
20;Dr.Tudorache Stefania       14.00-21.00  
21;Dr.Blendea Daniela         07.00-14.00
21;Dr.Bitia Felicia         14.00-21.00
24;Dr.Tica Oana 07.00-14.00        
24;Dr. Paun Maria 14.00-21.00        
25;Dr.Bitia Felicia   07.00-14.00      
25;Dr.Vaduva Cristian   14.00-21.00      
26;Dr.Rācă Nicolae     07.00-14.00    
26;Dr.Tanase Florentina     14.00-21.00    
27;Dr.Goga Marcela       07.00-14.00  
27;Dr.Vaduva Cristian       14.00-21.00  
28;Dr.Petcu Gloria         07.00-14.00
28;Dr.Radu Nicon         14.00-21.00
CAB. CHIRURGIE-ORTOPEDIE PEDIATRICA (Cab. 4+5)
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Cīrstoiu Eleodor   14.00-21.00 08.00-13.00    
Dr. Kamel Jamal 14.00-21.00       08.00-13.00
Dr. Ciobanu Ovidiu 08.00-13.00   14.00-21.00    
Prof. Dr. Sabetay Cornel 07.00-08.00 07.00-08.00 07.00-08.00 07.00-08.00 07.00-08.00
  13.00-14.00 13.00-14.00 13.00-14.00 13.00-14.00 13.00-14.00
Dr. Stoica Alin   08.00-13.00   14.00-21.00  
Dr. Zavate Andrei       08.00-13.00 14.00-21.00
CAB. DIABET II 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Vanghelie Luminita 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00
Dr. Popescu Daniela  14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00
CAB. DIABET I  
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Vladu Delia 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 14.00-21.00 07.00-14.00
Dr. Braicu Daniela 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 07.00-14.00 14.00-21.00
 CAB. PSIHIATRIE 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Matei Codruţa 07.00-14.00 14.00-21.00 07.00-14.00 14.00-21.00 prin rotatie
Vinerile prin rotatie astfel:
Vineri 07; 21; prog. 14.00-21.00
Vineri 14; 28 prog. 07.00-14.00
CAB. NEUROCHIRURGIE + CHIR. TORACICĂ
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Vasilovici Radian   12.00-14.00     12.00-14.00
Dr. Margaritescu Otilia     12.00-14.00    
Dr. Cameniţă Alexandru 12.00-14.00     12.00-14.00  
Dr. Dilof Rodica 10.00-12.00   10.00-12.00    
Dr. Māndrilă Ion   11.00-12.00     11.00-12.00
Dr. Dobrinescu Adrian       11.00-12.00  
CAB. RADIOTERAPIE 
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Dita Veronica 08.00-10.00 08.00-09.00 08.00-09.00 08.00-09.00 08.00-09.00
Dr. Cosma Natalia 11.00-12.00 09.00-10.00 09.00-10.00 09.00-10.00 09.00-10.00
Dr. Gheta Carmen 12.00-13.00 11.00-12.00 11.00-12.00 11.00-12.00 11.00-12.00
Dr. Crisan Anda 10.00-11.00 10.00-11.00 10.00-11.00 10.00-11.00 10.00-11.00
CAB. FIZIOTERAPIE
Nume medic LUNI MARŢI MIERCURI JOI VINERI
Dr. Bighea Adrian         07.00-08.00
Dr. Pătru Simona         08.00-09.00
Dr. Rācă Gheorghe     08.00-10.00    
Dr. Caimac Danut Visarion     07.00-08.00    
Dr. Cherata Ion   07.00-10.00   09.00-10.00  
Dr. Matei Dana 07.00-09.00 10.00-12.00 10.00-12.00 07.00-09.00 09.00-12.00
Dr. Gavrilă Şerban       10.00-12.00  
Dr. Nicolae Delia 12.00-18.00 12.00-18.00 12.00-18.00 13.00-18.00 12.00-18.00
Dr. Florea Mihaela 09.00-12.00     12.00-13.00